Postimees Online'i investeeringute suurusest

Postituses "Mõtteid meedia uue mudeli teemadel" puudutasin muu hulgas ka aegade jooksul tehtud investeeringute suurust Postimees Online'i. Peab piinlikkusega tunnistama, et kuigi ma mainisin seal küsimuse korras Postimees Online võimaliku investeeringu suurust, oleks võinud korra äriregistrisse vaadata. Ma ei teadnud, et Postimees Online on eraldi firma ja selle info on avalikult kättesaadav.

Aruandest selgub, et kuigi ükski tegutsemisaasta pole PO-le lõppenud kasumiga, on tema reklaamimüügi tulud katnud enamuse arenduskuludest. Postimees AS on pidanud ettevõtte omakapitali 2008. aastal juurde maksma 5 miljonit krooni ning põhivarasse investeerima miljon krooni. 2007. aasta majandusaruandest selgub, et investeeringud põhivarasse olid 1,7 miljonit krooni ning omakapitali süstiti siis 2,6 miljonit krooni.

Mis juhtub, kui reklaamitulu järsult kukub? Firma müügitulu oli hoolimata alanud majanduse jahenemisest eelmisel aastal 23 miljonit krooni, kuid suur osa sellest läks üpris jäikadeks kuludeks nagu näiteks rohkem kui 50 töötaja palgad (13,8 miljonit) ja üldhalduskuludeks (6 miljonit krooni). 4,9 miljonit krooni läks turunduskuludeks, mis iseenesest pole jäigad, kuid on kindlasti olulised turu suurima lugejate arvu saavutamiseks peetavas võitluses Delfiga.

3 comments:

Madis J said...

No ma arvan, et kuigi marketingi võib teha kontserni sees ka väikeste kuludega, siis PM on selle lahingu Delfiga kaotanud. Kuid see on alles väike probleem.

Suur probleem on see, et nii online kui ka paber on kahjumis. Enam pole paberist online'i toitjat ja onlinest pole veel (mõned ütleks siinkohal ka "kunagi" paberi toitjat). Üldiselt on muidugi Shibstedil rasva palju ja ma pole jälginud kui kiirelt on see põhjamaades sulanud. Samas pole internetistrateegias millegi uuega viimasel ajal välja tuldud. Ka paberi strateegias pole midagi uut.

Üks, mis PMi aitaks oleks EPLi kadumine. EPL on viimasel ajal selgelt püüdnud kvaliteedi nishi siseneda. Kas see on äriliselt edukas, pole selge.

irve said...

Sealjuures on mulle lugejana see kvaliteedi nišš ka selgelt tunda olnud. Postimeest loen nüüd rohkem pisteliselt. Varem juhtus see pigem esmajärjekorras.

EPLi lugemise lõpetasin omal ajal ekraani täitva hullunult segava reklaam-vahelehe tõttu.

aubout vita said...

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

 
©2009 Memokraatia | by TNB