Huvitav video Äripäeva disainimisest

Poola disainer Jacek Utko räägib 6 minuti jooksul, kuidas ta Bonnieri ärilehed disaini abil tõusule viis üle terve Ida-Euroopa. Huvitav, mida kohalikud Äripäeva inimesed sellest arvavad? Tegelikult olen ka mina nõus, et Äripäev on päris hästi disainitud ning lisaks on neil ka Eesti tugevamaid fototoimetusi. Probleem on ju ainult sisuga. Sellega ilmselt maailma top 10 000 lehe hulka ei saaks.

4 comments:

Toivo said...

äripäeva veeb on samas lausa _kohutavalt_ disainitud. mina kannatan välja palju reklaami, tühjad online uudised, kuid mul on üks väike soov, kui ma klikin artikli peale, siis ma tahan seda lugeda. Artikkel ise võiks katta enamuse ekraanipinnast.

Lea said...

Äripäeval on Eesti ainuke fototoimetus.

janika said...

disain ja brandi kujundamine on loomulikult oluline, aga ma k"usitlen m"u"ugitulemuste edukust. esiteks peab vaatama asju kontekstis, n"aiteks kuidas kasvas ajalehtede turg samal ajal igas riigis. teiseks, oluline on lugejaskond, m"u"ugit'ousus v'ois suur osa olla hinna t'ousul. Olulised n"aitajad minu jaoks oleks: lugejaskonna kasv ja turuosa kasv. Neid v"alja ei toodud.

raimo said...

Jaceki käsi oli mängus Äripäeva u kolme-nelja aasta taguses kujundusuuenduses, millega leht sai maailma parima kujundusega lehe auhinna. Ent põhitöö tegi ära Äripäeva kujundusosakonna juht Margit Toovere, julgen arvata, et oma valdkonna parim tegija tänases Eestis.

Raimo Ülavere
www.mindsweeper.ee

 
©2009 Memokraatia | by TNB